Homeopátia - természetgyógyász megközelítés
A homeopátiás gyógyszerek vagy gyógyhatású készítmény információk, betegség esetén nem helyettesítik a szakorvos vizsgálati eredményét - kizárólag tájékoztatásul szolgál. A kockázatokról és a mellékhatásokról kérjük olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg gyógyszerészét! Természetgyógyász tanácsok Dr Szabó Erika oldalán. Horzsolás, égési sérülések kezelése az irix spray megoldást jelent. Aranyér, viszér kezelése hatékonyan a dio-pp tablettával. Ha rosacea, seprűvéna kezelésre lenne szüksége a Stíluskozmetika tud látványos segtséget nyújtani.
Mi mindenre jó a ligetszépe olaj? Többek között az ekcéma tüneteinek enyhítésére!
Ha ekcémás vagy akkor nem ismeretlenek számodra az alábbi kellemetlen tünetek:
• vörös, száraz, hámló, érdes vagy berepedezett, viszkető bőrfelület
• apró hólyagok
• tartós ekcéma esetében megvastagodott, száraz bőrterületek
Többféle ekcéma létezik:
• Az atópiás dermatitisz általában öröklött hajlam miatt alakul ki
• A hajas fejbőrt, arcot érintő, szeborreás dermatitisz ismeretlen eredetű
• A kontakt dermatitisz valamely allergén anyaggal történő érintkezés során alakul ki.
Az ekcéma okai igazából nem tisztázottak egyértelműen, de kialakulásukban szerepet játszhatnak az alábbiak:
• Anyagcserezavar
• Rossz baktérium túlsúly
• Allergia élelmiszerre, állatszőrre, vegyi anyagokra
• GLA (gamma-linolénsav) hiánya
Éppen azért, mert nem tudni, hogy pontosan miért alakult ki pont rajtunk az ekcéma, ne higgyünk egy úgynevezett "Ekcéma Stop" hirdetésnek ami azt állítja, hogy "ha ezt, meg ezt a terméket használod, akkor 2 hét és elmúlik az ekcémád!"
Ha megveszed a hirdetett terméket és elmúlik az ekcémád, az valószínűleg azért van, mert elhagytál valami más terméket, tisztítószert, tusfürdőt, ami a tüneteket kiváltotta.
Az ekcéma egy bonyolult betegség-tünet, több oldalról kell támadni, ha természetes úton próbálkozol!
Az ekcéma tüneteinek enyhítése céljából az alábbiak alkalmazása eredményes lehet:
• Szedj hatékony probiotikumot a megfelelő baktérium egyensúly helyreállítására,
• Omega 3 zsírsav és E vitamin szedése csökkentheti a gyulladást
• Fontos az ekcémás terület állandó hidratálása természetesen méreganyagmentes krémekkel, ekcémára alkalmazható hatóanyagokkal (borágó olaj, tamanu olaj, feketköménymag olaj, ligetszépe olaj) A vizes emulziós krémek jobbak, mint csak az olaj alkalmazása, mert felerősödhet a viszketés a bőrlégzés gátlása folytán
• ÉÉÉÉÉÉÉS....Szedj ligetszépe olajat a belső hidratáltság és a megfelelő GLA (gamma linolénsav) bevitele céljából!
Ha még mindig nem vagy meggyőzve, íme az okok:
Miért lehet eredményes kiegészítő terápiás szer a ligetszépe olaj nem csak ekcémára, vagy egyéb bőrbetegségekre, hanem számos más betegség esetén is? A ligetszépe egy kis, sárga virágú növényke, mely évszázadok óta használatos gyógyászati célokra, többek között bőrproblémák kezelésére, sebgyógyításra, belsőleg pedig asztma, megfázás és influenza esetén.
Az olaj, amelyet a növény fekete magjaiból sajtolnak ki, gamma-linolénsavban (GLA) és esszenciális zsírsavakban (linolsavak, alifás olajak) nagyon gazdag. Ezek az anyagok létfontosságúak a sejtek normális működéséhez és a szervezet nem tudja önmaga előállítani őket. A ligetszépéből nyert olajnak mintegy 72%-a esszenciális linolsav, 9%-a pedig gamma-linolénsav, ami nem összetévesztendő az alfa-linolénsavval, közkeletű nevén omega-3 zsírsavval.
Számos klinikai tanulmány eredményei is alátámasztják, hogy a ligetszépe olaj antioxidáns tulajdonságú, tehát semlegesíti a testünk számára káros szabadgyököket és gátolja keletkezésüket, valamint csökkenti az endometriózist és a menstruációval járó kellemetlen tünetek (PMS) előfordulását, illetve kordában tartja a vér magas, rossz koleszterin szintjét, és kezeli a mellben, méhben, valamint a petefészekben beindult rendellenes sejtnövekedést és burjánzásokat. Ajánlott alkalmazása: napi két mokkáskanál étkezés közben 5 éves kor felett. Bőrfiatalító, gyulladásgátló, ekcéma- és allergiaellenes; kiválóan használható a csecsemőápolás terén is (ekcéma, pelenkakiütés).
Ekcéma kezelése otthon (házilag) - tippek az irritált száraz bőr kezelésére (terhesség alatt?)